AFGELAST – George en Eran worden veganisten
IJskappen smelten, dieren sterven uit bij de vleet en vreemde virussen springen over naar de mens. Kortom, de wereld staat weer eens in brand. Het is tien óver twaalf en de klok tikt maar door. Om moedeloos van te worden, ware het niet dat de twee wereldverbeteraars weer eens in actie besloten te komen. Dit keer richten ze hun pijlen op de bio-industrie, het klimaat en misschien zelfs op de walvissen.
Als twee mannelijke Greta Thunbergs, offeren ze hun gewoontes, gemakken en geneugten op voor een betere wereld. De twee mediterrane carnivoren laten voor eens en voor altijd het vlees links liggen. Een maiskolf ingevlogen uit Senegal komt hun keuken niet meer in en een dag niet gedemonstreerd is een dag niet geleefd.
Ze moeten wel, ze hebben geen keus, want voor de kersverse vaders gaat het niet langer over hún toekomst, maar over die van hun kinderen. Dus zullen zij van nu af aan het goede voorbeeld geven. Ook al worden ze bespuugd, gehaat en vernederd. Alles zullen zij geven voor een betere wereld.
In deze duurzame klimaat komedie omarmen George & Eran samen met twee vrouwen (zelfs daarin zetten ze hun beste beentje voor!) hun verantwoordelijkheid. Ze kijken elkaar recht in de spiegel. Ze belichten hun tekortkomingen, sporen elkaar aan en worden met hun sierlijke neuzen op de feiten gedrukt. Niemand zal worden gespaard. Want zoals de bijbel het ons zo mooi verteld, Wij allen zijn schuldig.
CREDITS
Concept, spel en tekst: George Elias Tobal, Eran Ben-Michaël
Concept, tekst en regie: Koos Terpstra
Spel en tekstbijdrage: Eline van Gils, Nazanin Taheri
Decor: Mats Boswijk Kostuum: Akelei Loos
Regieassistent: Iris Vaessen
Lichtontwerp: Benno Barends
Techniek: Bart Schatteleijn
Voicememo: Niels Croiset
Fotografie en design: Curly & Straight
Scenefotografie: Bart Grietens
ALGEMENE INFORMATIE
www.georgeeneranproducties.nl
GRATIS DRANKJE
Deze voorstelling is inclusief een gratis drankje naar keuze in Café ZUID 57. Op vertoon van je voorstellingsticket. We nodigen je bij deze voorstelling uit om je drankje voor aanvang of bij inloop van de voorstelling af te halen bij de bar van ons Café ZUID 57. Als je dat wilt mag dit drankje mee de zaal in.